skip to Main Content
Krátkodobá půjčka bez registru

Krátkodobá půjčka bez registru a bez poplatku

Jednou za čas se může stát úplně každému, že se dostane vlivem neočekávaných nepravidelných výdajů do finanční nouze. V takové chvíli se hodí rychlé řešení, které nepředstavuje závazek na dlouhé měsíce. Pokud má navíc dotyčný nešťastník i problém s úvěrovou historií, určitě využije krátkodobou půjčku bez registru. Tedy úvěr s dobou splatnosti do jednoho měsíce od společností, které příliš nezkoumají úvěrovou historii klienta.

Získat půjčku

 

Hned pro začátek je třeba si ujasnit, že půjčky bez kontroly úvěrových registrů, tak jak tomu bylo v minulosti zvykem, již v současnosti neexistují. Česká národní banka ukládá všem licencovaným poskytovatelům úvěrů povinnost zkoumat bonitu klienta a jedním z kritérií tohoto přezkoumávání je právě nahlížení do registrů dlužníků. Existuje však mnoho společností, které si toto nařízení plně neberou k srdci. ČNB naštěstí v nařízení nijak nedefinovala, jak by mělo přezkoumání bonity jednotlivých klientů proběhnout.

Do registrů dlužníků (jak pozitivních, tak negativních) tedy nahlížejí všechny společnosti, některé z nich však hodnotí klienty velmi individuálně podle vlastních interních kritérií. Není-li tak klient vyloženě v platební neschopnosti nebo pokud nemá vedenou exekuci na účet, získají i tito žadatelé půjčku.

Nemělo by vás překvapit vyšší RPSN

Za to, že poskytovatelé krátkodobých půjček bez registru nakonec klientovi peníze poskytnou, si pochopitelně nechají náležitě připlatit na úrocích a poplatcích. RPSN těchto mikroúvěrů bez kontroly registru je tedy poměrně vysoké, nicméně žadatelům, kteří mají problém se svou úvěrovou historií, stále nabízí východisko, jak se dostat z finančních problémů. Co si budeme povídat, určitě je lepší raději si připlatit na úrocích u licencovaného poskytovatele úvěrů, než žádat o peníze mimo zákon nějaké lichváře, či jiné pochybné existence.

Abychom vše uvedli na trochu pozitivnější notu, tak vzhledem k délce splatnosti, která se u krátkodobých půjček bez registru pohybuje do jednoho měsíce, nakonec žadatel o půjčku nepřeplatí příliš vysokou částku. Zřídí-li si například takový problémový klient nebankovní půjčku bez registru ve výši 10 000 Kč a RPSN 120 % splatí 11 000 Kč čili přeplatí pouhý tisíc korun. Podobný „poplatek“ se občas hodí obětovat, abyste měli klid a poplatili veškeré nezbytné náklady, které se prostě čas od času neočekávaně objeví.

Kromě krátkodobých půjček bez registru jsou mezi klienty, kteří mají naopak pozitivní úvěrovou historii, čím dál oblíbenější rychlé půjčky před výplatou nebo krátkodobé půjčky ihned na účet. Oba dva úvěry jsou rovněž charakteristické krátkou dobou splatnosti. Navíc můžete počítat s lepšími podmínkami než v případě půjčky bez registru.

Rychlá krátkodobá půjčka před výplatou

Jak už jsme uvedli v úvodu, čas od času se může stát, že s financemi zkrátka nevyjdete. Dnes není, i vlivem nízkých úroků na spořících účtech, příliš v módě spořit. Proto se také množí případy lidí, kteří mají čas od času před výplatou problém vyjít.

Takoví klienti pak hledají krátkodobé půjčky před výplatou. Základní ekonomický zákon říká, že kde je poptávka, tam se objeví i nabídka. Protože poptávka po těchto krátkodobých půjčkách roste, odpovědí trhu je stoupající množství půjček s úvěrovým rámcem do 10 000 Kč. Ty si můžete pořídit před výplatou a ihned po výplatě splatit. Překlenete tak období krátkodobého finančního nedostatku.

Aby krátkodobá půjčka před výplatou plnila svůj účel, je nejdůležitější především rychlost převodu peněz. Ta se často pohybuje i kolem 15 minut.

Krátkodobá půjčka ihned na účet

Jak už sám název úvěrového produktu napovídá, největší výhodou těchto půjček je, že si je můžete zřídit online a peníze vám pak dorazí doslova ihned. Standardně trvá časová prodleva mezi žádostí o půjčku a jejím vyplacením skutečně jenom pár minut, maximálně hodinu.

Půjčka ihned na účet nalezne své uplatnění především ve chvíli, kdy potřebujete zaplatit nějaký výdaj ještě tentýž den. Může se jednat o úhradu práce řemeslníkovi, na kterého jste zapomněli, platbu upomínky za energie těsně před splatností nebo třeba zaplacení účtu za telefon. Klasickou praxí je rovněž využití krátkodobé půjčky ihned k pořízení domácích spotřebičů nebo na uhrazení drobných oprav.

Rádi bychom zdůraznili, že důležitá je pro nás hlavně spokojenost klienta. Proto vám doporučujeme poskytovatele krátkodobých půjček ihned na účet, kteří splňují naše přísná kritéria. To znamená, že jsou velmi kvalitní s pozitivními uživatelskými zkušenostmi a nabízejí prvotřídní servis, který je ideálně podtržen i dlouhodobými zkušenostmi z finančního sektoru.

Na co si dát pozor!

Všechny tři typy půjček, ať už se jedná o krátkodobou půjčku bez registru, rychlou krátkodobou půjčku před výplatou nebo krátkodobou půjčku ihned na účet, jsou charakteristické krátkou dobou splatnosti a vyššími úroky. Proto byste tyto půjčky neměli využívat k placení pravidelných výdajů, ale opravdu pouze ve výjimečných případech, kdy nemáte k dispozici jinou vhodnou alternativu. Na vyšší pravidelné výdaje, typu investice do bydlení, jsou tu pak samozřejmě bankovní produkty, které vycházejí v porovnání s krátkodobými úvěry výhodněji, jsou však hůře dosažitelné.

Rovněž je třeba zmínit riziko vysokých smluvních pokut, které sice už nejsou pro klienta likvidační jako v minulosti, nicméně stále mohou být velmi citelnou finanční zátěží pro rodinný rozpočet. Nechová-li se klient ke svým krátkodobým závazkům zodpovědně, může za své skutky také pořádně zaplatit. Vždy tedy zvažujte výši půjčené částky a nikdy nežádejte o úvěr, který byste mohli mít v budoucnu problém splácet.

V případě, že se vaše krátkodobé finanční problémy opakují, zamyslete se nad svými pravidelnými výdaji. Když provedete osobní měsíční finanční účetnictví, možná zjistíte, že byste mohli omezit některé zbytečnosti a část peněz ušetřit. Pamatujte, vždy se více vyplatí uskromnit, než si žít nad poměry a pravidelně si pořizovat krátkodobé půjčky.

Hledáte-li skutečně pouze krátkodobé řešení finančních problémů, pak vás rádi uvítáme mezi řadou našich spokojených zákazníků, kteří se k nám často i vracejí. K vyřešení dlouhodobě neuspokojivé finanční situace jsou však vhodnější jiné postupy.

Získat půjčku

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Back To Top