Časté dotazy

1. V jaké výši a na jak dlouho se půjčka Ferratum poskytuje?

O půjčku Ferratum můžete požádat ve výši až 10 000 Kč, a to i při své první žádosti. Standardní doba splatnosti činí 7 až 45 dní. Sami si nastavíte takovou kombinaci částky a splatnosti, jaká vám bude vyhovovat.

2. Jak se podává žádost o půjčku?

O půjčku Ferratum můžete požádat přes SMS nebo online. Oba způsoby jsou velmi oblíbené. V online žádosti vás nasměruje jednoduchý formulář. Jestliže žádáte přes textovou zprávu, musíte ji odeslat ve správném tvaru na konkrétní telefonní číslo.

3. Jsou k žádosti potřeba nějaké doklady a dokumenty?

K žádosti o půjčku Ferratum si připravte jen svůj občanský průkaz. Do žádosti je potřeba uvést jeho číslo. Jiné doklady - například potvrzení o výši měsíčního příjmu - nejsou vyžadovány.

4. Na co je možné použít finanční prostředky?

Čerpání půjčky Ferratum probíhá neúčelově. To znamená, že získané finanční prostředky můžete použít na cokoliv jen budete potřebovat. Ferratum je půjčka bez doložení účelu, která slouží třeba jako půjčka před výplatou nebo se dá použít i na drobné nákupy do domácnosti.

5. Jak se půjčka Ferratum splácí?

Splacení půjčky Ferratum je jednorázové. Probíhá ke konkrétnímu datu, které si stanovíte v žádosti o půjčku. Ke splacení budete potřebovat přidělený variabilní symbol, aby se platba mohla úspěšně spárovat. Úhradu můžete provést bezhotovostně i poštovní poukázkou.

6. Je možné prodloužení splatnosti půjčky?

Ano, pokud půjčku nezvládáte včas splatit, můžete si ji prodloužit. Prodloužení je možné celkem třikrát a pokaždé maximálně o 30 dní. Jestliže ani to pro vás není dostačující, doporučujeme sjednání individuálního splátkového kalendáře.

7. Kdo může o půjčku Ferratum požádat?

O půjčku Ferratum může požádat každý, kdo je ve věku od 21 do 75 let a má bydliště v ČR. Zároveň tato osoba nesmí mít vůči společnosti žádné nesplacené dluhy. Běžně jsou žadateli o půjčku pracující, studenti i třeba senioři.

8. Má půjčka Ferratum nějaké výhody proti konkurenci?

Hned napoprvé vám u Ferratum půjčí až 10 000 Kč a to až na 45 dní. Jedná se tedy o velmi neobvyklou mikropůjčku. Jestliže půjčku nezvládnete vrátit včas, můžete si ji prodloužit celkem až o 90 dní. Hned první žádost je možné podat online nebo přes SMS.

9. Vyžaduje půjčka Ferratum prokázání bezdlužnosti?

Ne, pouze se řeší, zda nemáte nějaké závazky vůči finanční společnosti Ferratum. Vaše další závazky vůči jiným finančním společnostem se nezjišťují.